שאלות נפוצות

איך אני יודעת אם התינוק שלי צריך את הליך הלשון הקשורה?

לשון קשורה משפיעה על כ-10% מתינוקות שזה עתה נולדו. סימנים לכך שהתינוק יזדקק לטיפול כוללים קושי לינוק מהשד או הקושי לינוק במשך האכלה מלאה, האכלה במשך זמן רב ולאחר מכן הפסקה קצרה ולאחר מכן האכלה נוספת, תינוק אשר בדרך כלל מוטרד ורעב כל הזמן ואם התינוק אינו עולה במשקל. לשון קשורה יכולה גם ליצור בעיות עבור האם כמו פטמות כואבות או סדוקות, אספקת חלב נמוכה ודלקת בשד.

ברוב המקרים הליך לשחרור לשון קשורה מומלץ על ידי רופא, רופא שיניים, או יועצת הנקה. אם אינך בטוחה את מוזמנת להתייעץ עם הרופא שלך או יועצת הנקה או עם אחד יועצי ההנקה שעובדים עם המרפאה שלנו.

למה את משתמשת בלייזר עבור טיפול בשחרור לשון קשורה?

שחרור לשון קשורה באמצעות לייזר הוא הליך מהיר מאוד – בדרך כלל לוקח רק 1-2 דקות. אין צורך בתפרים או בהרדמה, ואין כמעט דימום במהלך הטיפול או אחריו. שחרור באמצעות לייזר כולל אי נוחות מינימלית לתינוקך, וריפוי מהיר. הלייזר מחטא את הרקמה כאשר הוא עובד, כך שזיהום מן הלייזר מאוד נדיר.

האם הטיפול גורם לכאב התינוק?

אין צורך בהרדמה לטיפול. יש מעט מאוד קצות עצבים באזור שסביב רצפת הפה, ובתינוקות, קצות העצבים עדיין לא התגבשו במלואם. תינוקות מסוימים אפילו ישנים במהלך ההליך, בעוד שתינוקות אחרים עשויים לבכות במשך כמה רגעים.

מה אני צריכה לעשות עבור התינוק שלי לאחר הטיפול?

על מנת לסייע הליך ההחלמה בצורה נכונה אנו ממליצים בחום על תרגילים/מתיחות שעושים שש פעמים ביום, לא יותר מ 4-6 שעות זה מזה. כשהפצע יתרפא רקמת צלקת תגדל באזור הטיפול כדי לתקן את הפרנום. מטרת התרגילים היא לוודא שהרקמה ארוכה יותר ומחוברת בחלק היותר אחורי של הלשון. אם המתיחות לא ייעשו, יש סיכוי שהלשון תיצור פרנום קצר שוב, מה שעשוי לדרוש טיפול נוסף. לכן חשוב להתמיד במתיחות, ביצוע מתיחות הוא אחד המרכיבים העיקריים לשינוי מוצלח.

ד”ר לנדאו תספק הוראות מדויקות ומלאות כיצד לבצע את המתיחות ובנוסף אנו ממליצים על קבלת ייעוץ הנקה בתקופה שלאחר הטיפול לתמיכה וייעוץ נוסף.

האם אני יכולה להביא יועצת ההנקה שלי?

כן, את מוזמנת להביא יועצת הנקה משלך. במרפאה שלנו יש גם רשימה של יועצי הנקה בעלי ניסיון רב שעימם אנו עובדים, ואנו נשמח להמליץ לך על אחד מהם.

איזה טיפול מעקב מסופק?

המשרד שלנו יתקשר לאם בין יום לשלושה ימים לאחר הטיפול כדי לבדוק שההחלמה הראשונית מתקדמת בצורה טובה ובכדי לוודא כי המתיחות מתבצעות כראוי. ניתן לארגן ביקור מעקב כשבועיים לאחר הטיפול.

מהו טיפול בלשון קשורה?

הפרנום הוא רצועת רקמה המחברת את השפה העליונה לחניכיים ואת הלשון לקרקעית הפה. לפעמים הפרנום עבה מדי או ארוך מדי, דבר אשר יכול למנוע תנועה נכונה של השפה העליונה ו / או הלשון. ה-Frenectomy הוא טיפול המתקן את הפרנום כדי להגדיל את התנועה של השפה העליונה ו / או הלשון.

מהי שפה קשורה?

שפה קשורה נגרמת כאשר החלק התחתון של רקמת חסרת-שריר המחברת את השפה העליונה אל החניכיים העליונים מגבילה את תנועת הפה, מכיוון שהיא עבה מדי ו/או הדוקה מדי.

מי היא ד"ר לנדאו?

ד”ר לנדאו סיימה תואר דוקטור לרפואת שיניים (DDS) באוניברסיטת טורונטו, שבקנדה. לפני כן, קיבלה תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת “ישיבה”, שבניו יורק. את הכשרתה לטפל בלשון קשורה קיבלה במכון לטיפול לשון קשורה בבריסביין, שבאוסטרליה. את המשך לימודיה בכל תחומי רפואת השיניים המודרנית היא לומדת מתוך עדיפות עליונה בשבילה והיא השתתפה בעשרות סדנאות, הרצאות וסמינרים מקצועיים.

הבריאות והרווחה שלך ושל תינוקך היא בראש סדר העדיפויות שלנו

מרפאת השיניים והלשון הקשורה בירושלים פתוחה בימים ראשון עד שישי. שירות חירום זמין. ביקורים בתיאום מראש בלבד.

02-625-6541

 

רח' הלל 22, קומה שניה, ירושלים